Piękna działka w doskonałej lokalizacji. Owczarnia sąsiaduje z Podkową Leśną oraz Milanówkiem. Od nieruchomości 1 km do … Więcej
Pół bliźniaka z kameralnym ogródkiem - przewidywany termin zakończenia budowy (stan deweloperski) 1 grudnia 2021 roku. … Więcej
Zakup domu to rozpoczęcie nowego etapu w życiu. I chociaż niesie ze sobą wielkie emocje, wymaga od nas racjonalnego i świadomego podejścia. Stając się właścicielem domu, jesteś odpowiedzialny za wszystkie kwestie prawne, sprawy administracyjne i problemy techniczne dotyczące nieruchomości. Jednocześnie dysponujesz prywatnym kawałkiem ziemi, spokojem i swobodą w decydowaniu o swojej własności, oczywiście w granicach prawa.
Przebieg procedury zakupu domu używanego jest nieco odmienny niż w przypadku zakupu nowego. Na różne kwestie trzeba spojrzeć szerzej i czasami położyć większy nacisk. Fundamentalne znaczenie przy zakupie domu od dewelopera ma dokładna analiza inwestycji i wiarygodność samego dewelopera. Przed zakupem warto zweryfikować zrealizowane inwestycje i przyjrzeć się opiniom o deweloperze, żeby uniknąć nieprzyjemności. Większość informacji uzyskamy w Polskiej Wywiadowni Gospodarczej, w Polskim Związku Firm Deweloperskich, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrze Sądowym.
Przy zakupie domu od dewelopera dochodzi do przeniesienia na nabywcę własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Należy więc zadbać o to, aby w cenie zakupu uwzględnić przeniesienie na nabywcę własności domu, działki, dostępu do części wspólnych (w przypadku domu na osiedlu) oraz do drogi. Taka informacja powinna znaleźć się w umowie deweloperskiej.
Ustawa deweloperska reguluje również obowiązki dewelopera w zakresie m.in. dostarczenia nabywcy prospektu informacyjnego, statutu standardów materiałowych i urządzeń technicznych nieruchomości.
Zakup domu z rynku wtórnego wiąże się z zupełnie innym gatunkiem ryzyka. Nie występuje tutaj niebezpieczeństwo związane z niewypłacalnością dewelopera, przedłużającą się realizacją projektu czy funkcjonalnością i wizualnością efektu końcowego.
Zamiast tego istnieje ryzyko zakupu nieruchomości przewartościowanej, wymagającej włożenia znacznej ilości pieniędzy lub w niedogodnej okolicy. Dlatego, aby się przed tym uchronić, należy sprawdzić szereg kwestii i stale być czujnym podczas przeglądania nieruchomości i weryfikacji dokumentów.
Szanowni Państwo,
informujemy, że z dniem 1.09.2023 r. doszło do przekształcenia przedsiębiorcy Witolda Strzelczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „BRACIA STRZELCZYK” WITOLD STRZELCZYK, miejsce prowadzenia działalności: ul. Marszałkowska 58 lok. 11 i 12, 00-545 Warszawa (dalej jako: „Przedsiębiorca przekształcany”) w spółkę kapitałową działającą pod firmą STRZELCZYK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako „Spółka przekształcona”).
Dnia 1.09.2023 r. Spółka przekształcona została wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0001055409. Spółce zostały nadane nowe numery NIP: 7011162661 i REGON: 526266110.
Wskazujemy, że zgodnie z art. 5842 § 1 ksh Spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki Przedsiębiorcy przekształcanego. Tym samym Spółka przekształcona kontynuuje dotychczasową działalność prowadzoną przez Przedsiębiorcę przekształcanego. W szczególności Spółka przekształcona pozostaje stroną wszelkich umów zawartych przez Przedsiębiorcę przekształcanego.
Od 1.09.2023 r. obowiązują następujące dane Spółki przekształcanej:
STRZELCZYK Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
(dawniej: „BRACIA STRZELCZYK” WITOLD STRZELCZYK)
ul. Marszałkowska 58 lok. 11 i 12
00-545 Warszawa
KRS: 0001055409
NIP: 7011162661
REGON: 526266110
This will close in 0 seconds