Nowy Dwór

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
18 000 000 PLN
Powierzchnia
395 m2
Liczba pokoi
17

Nowy Dwór to zespół parkowo -pałacowy, składający się z dwóch części o łącznej powierzchni 10 ha.Pierwsza część to obszar 5,5 ha. na którym znajduje się park ze starodrzewiem, budynek główny dworu wraz z budynkiem dawnej pralni dworskiej, dziś pełniący funkcję budynku mieszkalnego, budynku hydrofornii garaży. Obszar parku i budynki wpisane są na Krajową Listę Zabytków pod numerem 550.Część druga o powierzchni 4,5 ha, to teren dawnego folwarku dworskiego nie objęta nadzorem konserwatora. Na terenie folwarku znajduje się 6 budynków o różnym przeznaczeniu i różnym stanie technicznym. Nieruchomość jest całkowicie ogrodzona.
Główne budynki Dworu:
1. Budynek Główny Dworu:
Powierzchnia budynku - około 600 m kw. Ilość kondygnacji. Rok budowy 1920. Kompleksowy remont w 2004 roku. Stan bardzo dobry. Budynek murowany z cegły pokryty blachą miedzianą, okna drewniane. Parter - 9 pokoi, 2 łazienki. Piętro 10 pokoi, 6 łazienek. Budynek posiada obszerny strych. Ogrzewanie piecem na pellets z własnej kotłowni i piwnicy.
2. Budynek dawnej pralni:
Powierzchnia budynku - około 170 m kw. Ilość kondygnacji - Rok budowy 1870. Kompleksowy remont w 2010 roku. Stan bardzo dobry. Budynek murowany z cegły pokryty dachówką bitumiczną, okna drewniane energooszczędne. Budynek ma 3 pary drzwi wejściowych. Na parterze jest przestrzeń otwarta, kuchnia połączona z salonem, wyodrębniona łazienka, mały hol oraz jeden mały pokój. Strych jest w znacznej części zaadoptowany. Bardzo duża sypialnia, garderoba, duża łazienka, okna dachowe.
3. Hydrofornia 4. Garaże
5. Folwark - Budynek dawnej obory: Powierzchnia budynku - około 900 m kw. remont i rozbudowa w 2016 roku. Stan bardzo dobry. Budynek murowany z cegły pokryty blachą, okna drewniane energooszczędne. Budynek dwukondygnacyjny, przygotowany do prowadzenia działalności leczniczej. Posiada 13 pokoi z łazienkami.
6. Spichlerz: Powierzchnia budynku - około 1361 m kw. Całość budynku do remontu. media: woda, kanalizacja, prąd.
Budynek podpiwniczony murowany z cegły pełnej.
7. Dawna wozownia: Powierzchnia budynku - około 280 m kw. Budynek do remontu w dobrym stanie. Rok budowy około 1930 r. . Media: woda, kanalizacja, prąd, murowany z cegły pełnej.
8. Dom na skarpie: Powierzchnia budynku - około 326 m kw. Budynek do remontu w dobrym stanie. Rok budowy około 1980 r. media: woda, kanalizacja, prąd, murowany z cegły białej.
9 Dom ogrodnika: Powierzchnia budynku - około 125 m kw. Budynek w dobrym stanie. Rok budowy około 1980
media: woda, kanalizacja, prąd. Murowany z cegły pełnej.
10 Lodownia (piwnica):Powierzchnia budynku - około 50 m kw. Budynek w dobrym stanie. Murowany z cegły

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Brak
Piotr Idzikowski

Piotr Idzikowski

doradca ds nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę BRACIA STRZELCZYK dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest BRACIA STRZELCZYK z siedzibą przy Marszałkowska 58 lokal 11 i 12, 00-545 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres bracia@strzelczyk.pl… czytaj więcej

 

Najlepsze oferty w jednym miejscu