Biuro Marszałkowska 58: + 48 22 625 15 15

Oddział Mokotów:

+ 48 22 841 32 14

Oddział Wola:

+ 48 22 398 87 97

Romantyczne nieruchomości – idealne mieszkania dla par

romantyczne nieruchomości

Data aktualizacji: 13 lutego, 2024

Różowe, pluszowe tekstylia, białe firany, kwiecista pościel. Wszechobecna miękkość, puch, białe koronki i zamsz  – brzmi romantycznie? Dla jednych będzie to wizja miłości idealnej, dla drugich obraz zbyt słodki, jak na codzienne życie. Idealne mieszkanie dla par nie musi być naszym portretem, pomnikiem, czy dosłownym obrazem. Nasz dom ma nam służyć – być miejscem, w którym wypoczywamy i do którego, ostatecznie wracamy po dniach, nocach, tygodniach spędzonych w oddaleniu. Tak samo jak stwierdzenie, że: „Domu się nie buduje – dom się tworzy” tak samo dom powinien być albo praktyczny, bez zbędnych dodatków, albo ozdobiony wspomnieniami, na każdym kroku. Bo romantyczny dom to taki, do którego chcemy wracać i za którym tęsknimy.

Żeby była absolutna jasność, nie uważam, aby białe koronki, różowe tekstylia nie mogły być romantyczne (wspomnienia są sprawą względną, bezsprzecznie). Odbiór wystroju wnętrza jest odczuciem bardzo subiektywnym. Na to, w jaki sposób postrzegamy otoczenie jako romantyczne lub nie – wpływa wiele czynników. Romantyczny może być odbiór, ale również nasze wyobrażenie na jakiś temat. Wizja romantyczna bywa często utopijna i dodatkowo zmienia się wraz z upływającym czasem i nowymi doświadczeniami życiowymi.

Jak zaprojektować romantyczny dom dla pary?

Projektanci wnętrz, zanim sporządzą projekt wypytują o styl życia, oczekiwania, preferencje. Robią to, ponieważ chcą znać zwyczaje rodziny, jej rytm.  Dobrze  jeśli  projektant potrafi szkicować profile osobowościowe – wówczas jest w stanie znaleźć klucz do tego, aby stworzyć miejsce niemalże idealne. Dom, powinien być funkcjonalny, ale nie oznacza to, że nie może być romantyczny.

Urocze mieszkanie do wynajęcia

Powierzchnia: 34 m²
Liczba pokoi: 2
Piętro: 1/5
Numer oferty: 602/9046/OMW

Gdzie szukać idealnego mieszkania dla pary?

Romantyczny dom może znajdować się zarówno w lesie, jak i przy ruchliwej drodze, choć tego ostatniego zawsze lepiej unikać. Hałas, nieświeże powietrze, nocne życie miasta – na dłuższą metę mogą stać się męczące i frustrujące, ale nie muszą, ponieważ prawdą jest, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jako kobieta urodzona w domu, który mieścił się blisko dworca, w mieście, w którego pobliżu znajduje się lotnisko obrony stolicy wiem, że nawet najbardziej głośne i uporczywe dźwięki stają się z czasem wręcz niesłyszalne.  Do dzisiaj, moja romantyczna strona popycha mnie w stronę lotnisk, miejsc tranzytu, węzłów komunikacyjnych etc. Uwielbiam zmiany, ruch, poszukiwania dlatego nie będę miała nic przeciwko, aby spędzać romantyczne wieczory mając za oknem tory, a na niebie startujące nad ranem samoloty i lądujące na wieczór. To, co jednych uspakaja, dla innych może być irytujące.

Widok na las jest malowniczy i uważany jest za romantyczny, ponieważ traktujemy go jako coś unikalnego i rzadkiego. Dlatego na wakacyjny odpoczynek chętniej wybieramy pokoje z widokiem na morze, góry las. Jest to widoczne również w cenach, potwierdza to tezę, że romantyczny widok to przyroda albo drapacze chmur czy dachy miasta – jednak ważne, aby patrzeć z dalszej perspektywy, być jak najwyżej. Niezwykle przyjemnym jest podziwianie miasta z wysoka, z widokiem na niebo, ale kiedy codziennie trzeba zjechać kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt pięter w dół, może to niektórym przesłonić nieco urok przepięknych widoków. Jednocześnie to samo może sprawić, że jeszcze bardziej go docenimy.

Romantyczny apartament na Bielanach

Powierzchnia: 74,90 m²
Liczba pokoi: 3
Piętro: 0/5
Numer oferty: 575/9046/OMS

Romantyczny domek na wsi

Romantyczny domek na wsi (najlepiej na odludziu) może być romantycznym rajem, ale dla niektórych kończy on się wówczas, kiedy duża warstwa śniegu zrywa kable elektryczne, a dojazd do miasta jest utrudniony. Komunikacja może być koszmarkiem, ale łatwo zapomnieć o wszystkich trudach, kiedy podczas letnich wieczorów odpoczywa się pośród szumiących dookoła zbóż, albo ogląda się zachód słońca nad miastem. I tak dalej.

Już od wczesnych lat życia dorośli lub przekazy medialne wskazują nam pewne standardy i wyznaczniki tego, co jest romantyczne, a co nie. Najczęściej, jako najbardziej romantyczne nieruchomości określane są odrestaurowane dworki, dawne kamieniczki oraz wszystko to, co w powszechnej interpretacji posiada „duszę”. Dodatkowego smaku dodają finezyjne zdobienia lub romantyczna sztukateria. Gdy dodamy do tego odgłosy trzaskającego drewna w kominku, klimatyczną, relaksującą muzykę wówczas powstaje niemalże romantyczny gotowiec, w ujęciu powszechnym.

Stylowy dom z kominkiem

Powierzchnia: 155 m²
Liczba pokoi: 4
Liczba pięter: 1
Numer oferty: 105/9046/ODS

Rozkład domu, powierzchnia działki lub choćby balkonu, kolory ścian, dostęp do komunikacji publicznej, bliskość sklepów – to wszystko jest efektem mieszanki stylu życia z gustem, wspomnieniami i życiowymi planami. Efekt romantyczny jest chwilowy i ulotny – przez co staje się wyjątkowy i pożądany. 

Romantyczne nieruchomości to miejsca, w których można mieszkać zarówno we dwoje, z rodziną jak i w pojedynkę, ciesząc się romantyczną, kojącą samotnością. Romantyczność to mozaika wszystkich, miłych doznań z przeszłości wraz z obecnym stanem ducha. To kolaż emocji i uczuć z obrazami, które wywołują ciepło w naszym sercu. Odczucie subiektywne, jednakże w dużej części wykreowane przez literaturę, muzykę i film. Dlatego romantycznych miejsc wypatrujemy w Casablance, Veronie czy w dawnym Paryżu. Romantyczne miejsce to zatem przestrzeń postrzegana subiektywnie w myśl twierdzenia, że „Twój dom jest tam, gdzie jesteś Ty”.