Biuro Marszałkowska 58: + 48 22 625 15 15

Oddział Mokotów:

+ 48 22 841 32 14

Oddział Wola:

+ 48 22 398 87 97

Blog o rynku nieruchomości

Odkryj najnowsze trendy i porady na blogu nieruchomości. Eksperckie artykuły, analizy rynku i praktyczne wskazówki dla kupujących, sprzedających i inwestorów. Twoje źródło wiedzy o nieruchomościach!

co to jest apartament

Czym jest apartament? Definicja, charakterystyka i kluczowe różnice względem standardowych mieszkań

Nie każde mieszkanie można określać mianem apartamentu – do tej grupy zalicza się wąskie grono nieruchomości o bardzo wysokim standardzie. Jakie wymogi musi spełnić lokal mieszkalny, aby stać się prawdziwym apartamentem?

Więcej
dokumenty do aktualizacji przed sprzedażą mieszkania

Jakie dokumenty aktualizować przed sprzedażą mieszkania?

Sprzedaż mieszkania, w szczególności na rynku wtórnym, to proces, który wymaga od sprzedającego skompletowania bądź zaktualizowania szeregu dokumentów. Jest tak, gdyż z jednej strony odpowiednie dokumenty są niezbędne dla notariusza, aby ten mógł sporządzić akt notarialny umowy sprzedaży, z drugiej strony zaś kupujący przed zawarciem umowy zwykle chcą zweryfikować i ocenić stan prawny i finansowy mieszkania.

Więcej
zabezpieczenie transakcji sprzedaży nieruchomości

Jak zabezpieczyć transakcję sprzedaży nieruchomości przed oszustwem

Jako że ustawowo przewidzianą formą dla zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości jest forma aktu notarialnego, ryzyko związane z obrotem nieruchomościami jest – z formalnego punktu widzenia – niskie. Notariusze jako profesjonaliści i przedstawiciele zawodu zaufania publicznego mają bowiem przede wszystkim za zadania zadbać, by obrót nieruchomościami przebiegał w sposób prawidłowy i możliwe bezpieczny.

Niemniej, nawet zachowując odpowiednie procedury wciąż istnieje niebezpieczeństwo niewypłacalności kontrahenta lub zwyczajnego oszustwa, przez które należy rozumieć świadome wprowadzenie w błąd w celu doprowadzenia do niekorzystnego rozdysponowania majątkiem.

Więcej
nieruchomości luksusowe w Polsce

Rozwój luksusowych nieruchomości w Polsce – trendy i prognozy

Rynek nieruchomości luksusowych i premium w Polsce rozwija się z roku na rok. Sytuacja geopolityczna czy makroekonomiczna nie ma nie niego takiego wpływu jak na inne sektory. Pomimo  dużego konserwatyzmu tego rynku także i tu widać ciekawe trendy.

Więcej
sprzedaż nieruchomości z pomocą agenta

Kiedy warto zdecydować się na sprzedaż nieruchomości z pomocą agenta?

Samodzielna sprzedaż domu albo mieszkania to źródło niekończących się zmartwień, wątpliwości i nerwów. Dni, tygodnie, a nawet miesiące poświęcone na poszukiwanie kupca są niezwykle trudnym i męczącym okresem. Na szczęście nie trzeba skazywać się na takie niewygody – wystarczy nawiązać współpracę z agentem.

Więcej
inwestowanie w nieruchomości komercyjne w Warszawie

Czy warto inwestować w nieruchomości komercyjne w Warszawie?

Warszawa jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Polsce. Rozwinięta infrastruktura logistyczna, bogate zaplecze uniwersyteckie i stabilizacja gospodarcza od lat przyciągają tu inwestorów z całego świata.

Przedsiębiorcy, którzy poszukują dobrej okazji do ulokowania swoich środków, mają w czym wybierać – warszawski rynek nieruchomości komercyjnych stale się rozwija. Czy inwestycje w powierzchnie biurowe, magazyny albo punkty handlowe wciąż są opłacalne?

Więcej
wpis do księgi wieczystej

Wpis do księgi wieczystej – na czym polega i jakie informacje zawiera

Rejestracja nieruchomości w księdze wieczystej jest kluczowa dla zapewnienia przejrzystości i bezpieczeństwa obrotu nieruchomościami. Procedura ta, regulowana ustawą o księgach wieczystych i hipotece, pozwala właścicielom na aktualizowanie stanu prawnego nieruchomości. W artykule przedstawiamy, jak dokonać wpisu do księgi wieczystej, jakie są związane z tym obowiązki i koszty.

Więcej
umowa na wyłączność z agencją nieruchomości

Dlaczego warto wybrać współpracę z jedną agencją na wyłączność?

Podpisując umowę z agencją nieruchomości, masz do wyboru umowę otwartą, bez wyłączności lub ekskluzywną umowę z jedną agencją. Druga opcja jest z wielu powodów korzystniejsza. Co warto wiedzieć o umowie na wyłączność i dlaczego nie trzeba się jej bać? Sprawdź w naszym artykule.

Więcej
prawo pierwokupu nieruchomości

Prawo pierwokupu nieruchomości – co to oznacza dla sprzedającego i kupującego

Prawo pierwokupu zapewnia uprawnionym pierwszeństwo zakupu określonych nieruchomości w przypadku ich sprzedaży osobom trzecim. Istotność tego prawa wykracza poza same regulacje Kodeksu cywilnego, znajdując swoje zastosowanie również w specjalnych ustawach, co podkreśla jego wpływ na zarządzanie nieruchomościami i ochronę interesów zarówno jednostek, jak i społeczności lokalnych. Artykuł ten ma na celu dokładne omówienie zakresu, charakteru i skutków stosowania prawa pierwokupu w różnych kontekstach prawnych.

Więcej
mieszkania dla studentów

Mieszkania dla studentów – na co zwrócić uwagę przy wynajmie

Czy wynajmowanie mieszkania dla studentów wiąże się z większym ryzykiem? Niekoniecznie. Kluczem do sukcesu jest tu właściwie skonstruowana umowa, starannie przygotowany protokół zdawczo-odbiorczy oraz jasne określenie oczekiwań obu stron. O czym powinni wiedzieć właściciele lokalu, zanim wynajmą go studentom? O tym w naszym artykule.

Więcej