Biuro Marszałkowska 58: + 48 22 625 15 15

Oddział Mokotów:

+ 48 22 841 32 14

Oddział Wola:

+ 48 22 398 87 97

Blog o rynku nieruchomości

Odkryj najnowsze trendy i porady na blogu nieruchomości. Eksperckie artykuły, analizy rynku i praktyczne wskazówki dla kupujących, sprzedających i inwestorów. Twoje źródło wiedzy o nieruchomościach!

nieruchomości w zielonych rejonach Warszawy

Nieruchomości w rejonach zielonych Warszawy – dlaczego warto?

Lokalizacja stanowi jeden z kluczowych czynników wpływających na podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Podczas poszukiwań idealnego domu lub mieszkania w Warszawie kupcy zwracają uwagę nie tylko na metraż, standard, czy cenę – coraz częściej kluczową rolę odgrywa także okolica. Warto zamieszkać w zielonych i spokojnych rejonach Warszawy – dowiedz się dlaczego.

Więcej
klauzula waloryzacyjna w umowie najmu

Klauzula waloryzacyjna w umowie najmu

Celem właściciela nieruchomości wynajmującego lokal jest osiąganie dochodów z najmu na możliwie stałym poziomie. Jednak w obliczu ciągłych zmian w gospodarce zarówno krajowej, jak i światowej, brak możliwości dostosowania wysokości czynszu do obniżającej się siły nabywczej pieniądza może negatywnie wpływać na finanse właściciela. W odpowiedzi na te wyzwania, ustawodawca umożliwił dokonywanie waloryzacji czynszu najmu (co dotyczy również lokali mieszkalnych) pozwalając na zachowanie wartości dochodów z najmu w zmieniającym się otoczeniu ekonomicznym.

Więcej
Rynek Nieruchomości w Polsce: REITs, Podatek od Nieruchomości i Trendy Mieszkaniowe

Przegląd rynku nieruchomości (marzec 2024)

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi przez znaczące zmiany, odzwierciedlające dynamiczny rozwój społeczny i ekonomiczny kraju. Wprowadzenie Real Estate Investment Trusts (REITs) może znacząco wpłynąć na dostępność i atrakcyjność inwestycji w nieruchomości, oferując stabilne dochody i preferencje podatkowe dla inwestorów. Zmiany w podatku od nieruchomości w 2024 roku, zwiększające obciążenia dla właścicieli nieruchomości, podkreślają potrzebę dokładnego planowania finansowego. Jednocześnie, rynek mieszkaniowy reaguje na rosnące oczekiwania nabywców, skupiając się na oferowaniu mieszkań zapewniających komfort, bezpieczeństwo i dostęp do zielonych przestrzeni, co wpływa na preferencje zakupowe i kształtuje strategie deweloperów oraz biur nieruchomości.

Więcej
wiosna na rynku nieruchomoścu

Jak wiosna wpływa na rynek nieruchomości? Sytuacja na rynku nieruchomości w 2024 roku

Wiosna kojarzy się z nowym początkiem – otwiera nowe możliwości, poprawia samopoczucie i powoduje swoiste odświeżenie. Czy zatem wiosna 2024 okaże się nowym, świeżym startem dla klientów na rynku nieruchomości czy też dla deweloperów?

Więcej
zwolnienie z podatku od nieruchomości

Komu przysługuje zwolnienie z podatku od nieruchomości

Podatek od nieruchomości to jedno z podstawowych obciążeń, z którym muszą się mierzyć zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy posiadający nieruchomości. Mimo że jest to stały element krajobrazu finansowego każdego właściciela gruntów, budynków czy budowli, istnieją sytuacje oraz regulacje prawne, które mogą zapewnić zwolnienie z tego podatku lub znacząco zmniejszyć jego wysokość. Niniejszy artykuł ma na celu przybliżyć czytelnikom zasady obowiązujące w kontekście podatku od nieruchomości, a także warunki, pod którymi możliwe jest skorzystanie ze zwolnień podatkowych.

Więcej
patodewelopeka

Patodeweloperka – jakie niebezpieczeństwa niesie i jak się przed nimi chronić

Określenie „patodeweloperka” pojawiło się w polskim języku stosunkowo niedawno, ale na stałe przyjęło się w powszechnym użytku. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre zrealizowane projekty budowlane daleko odbiegają od zaspokojenia realnych potrzeb mieszkańców, w wielu przypadkach zarówno kupującym jak i obserwatorom rynku zwyczajnie opadają ręce.

Więcej
Wynajem krótkoterminowy vs długoterminowy

Wynajem krótkoterminowy vs długoterminowy – co się bardziej opłaca?

Jeśli inwestujesz w mieszkanie na wynajem, do wyboru masz dwie opcje – wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy. Ten pierwszy oznacza większe zyski, ale wymaga dużych nakładów pracy. Ten drugi przynosi dochód niższy, ale stabilny. Wynajem krótkoterminowy vs długoterminowy? Oto porównanie zalet i wad.

Więcej
klauzula apostille - nieruchomości

Klauzula apostille w obrocie nieruchomościami

Klauzula apostille (w postaci standaryzowanej treści, pieczęci i podpisu) jest potrzebna, gdy cudzoziemiec chce użyć dokumentu poza granicami państwa z którego pochodzi, żeby zagwarantować lokalnemu urzędowi pewność autentyczności tego dokumentu.

Więcej
bracia strzelczyk wola

Oficjalne otwarcie oddziału Braci Strzelczyk na Woli!

W środę, 7 lutego, zapisaliśmy kolejną ważną kartę w historii naszej firmy – oficjalnie otworzyliśmy drzwi nowego oddziału agencji nieruchomości Bracia Strzelczyk, zlokalizowanego na ulicy Nowolipie 16. To wydarzenie umocniło naszą obecność na warszawskim rynku nieruchomości i otworzyło nowe możliwości dla naszych klientów.

Więcej
zakup nieruchomości od syndyka

Zakup nieruchomości od syndyka – aspekty prawne

Kupujący coraz częściej szukają alternatywnych sposobów zakupu nieruchomości po atrakcyjnych cenach. Jedną z takich form jest zakup od syndyka sprzedającego nieruchomość w toku postępowania upadłościowego.

Więcej