Biuro Marszałkowska 58: + 48 22 625 15 15

Biuro Belwederska 19:

+ 48 22 841 32 14

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

jak korzystnie sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania, podobnie jak każdej innej nieruchomości, wynika z różnych przyczyn. Bez względu na powód takiej decyzji warto dobrze przygotować się do sprzedaży mieszkania. Przedstawiamy kilka rozwiązań na efektywną sprzedaż.

Postaw na serwisy ogłoszeniowe dla nieruchomości oraz portale społecznościowe

Mijają już czasy sprzedaży mieszkań poprzez słupy ogłoszeniowe. Obecnie większość poszukujących przegląda serwisy ogłoszeniowe oraz specjalne miejsca na portalach społecznościowych, które umożliwiają sprzedaż różnych rzeczy. To właśnie tam warto w pierwszej kolejności zamieścić swoje ogłoszenie.

Jeśli mieszkanie samo w sobie jest atrakcyjne, to musisz liczyć się z faktem, że telefony nie dadzą ci spokoju, a skrzynka mailowa będzie pękać w szwach. Jest na to lepsze rozwiązanie. Powierzenie swojej nieruchomości pośrednikowi znacząco odciąża właściciela. Żyjemy w czasach, gdy zarówno sprzedaż, jak i kupno nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. To z kolei powoduje niedogodności, ponieważ właściciele mieszkań nie zawsze mają możliwość, chęci oraz czas na pokazywanie mieszkania kolejnym zainteresowanym.

mieszkanie na sprzedaż

Zamieszczenie oferty mieszkania w serwisie ogłoszeniowym powinno być przejrzyste, napisane językiem korzyści i odpowiednio zredagowane. Jego treść oraz forma wpływają na ogólny odbiór ciebie i twojej nieruchomości, dlatego warto szczególnie postarać się przy planowaniu takiej publikacji. Jeśli nie czujesz się na siłach, by stworzyć dobre jakościowo ogłoszenie, zgłoś się do copywritera, który wykona to zadanie dla ciebie.

Zrób lub zleć wysokojakościową sesję fotograficzną lokalu

Kupujemy w dużej mierze oczami, dlatego odpowiednio wykonane zdjęcia są już pierwszym krokiem do szybkiej i efektywnej sprzedaży. Pamiętaj, żeby mieszkanie przed sesją było wysprzątane, a drobne usterki naprawione. Jeśli nie czujesz się dobrze w aranżowaniu przestrzeni poproś o pomoc home stagera. Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się aranżowaniem mieszkań i domów przed sprzedażą oraz wynajmem.

Dobrze zarządzane agencje nieruchomości mają własnych fotografów lub współpracują ze sprawdzonymi specjalistami. Masz wtedy pewność, że twoja przestrzeń będzie wyglądała atrakcyjnie. Podziel się informacją o sprzedaży ze znajomymi – poczta pantoflowa potrafi działać cuda! Warto szepnąć słówko znajomym oraz rodzinie, że chcesz sprzedać mieszkanie. Nawet jeśli sami nie będą nim zainteresowani, to może będą znali kogoś, kto zechce kupić nieruchomość. Dla niektórych taka opcja wydaje się najbardziej bezpieczna, ponieważ będą znali osoby, którym powierzają swoją dotychczasową własność.

Ureguluj kwestie prawne nieruchomości

Mało co tak zniechęca przyszłych nabywców jak nieuregulowane kwestie prawne. Rzadko ktoś, kto poszukuje swojego pierwszego mieszkania chce dodatkowo borykać się z administracyjnymi trudnościami. Upewnij się, że nie ma innych współwłaścicieli lub że wszyscy zgadzają się na sprzedaż. To, że ty chcesz sprzedać mieszkanie nie zawsze będzie oznaczało, że współwłaściciele mają ten sam cel.

Sprzedaż mieszkania może przebiec bezpośrednio, jednak znacznie bezpieczniejszą opcją jest nawiązanie współpracy z doświadczonym pośrednikiem, który odciąży cię w wielu działaniach i sprawnie przeprowadzi przez cały proces.


Autor artykułu: strzelczyk.pl

Zawiadomienie o przekształceniu przedsiębiorcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością


Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 1.09.2023 r. doszło do przekształcenia przedsiębiorcy Witolda Strzelczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „BRACIA STRZELCZYK” WITOLD STRZELCZYK, miejsce prowadzenia działalności: ul. Marszałkowska 58 lok. 11 i 12, 00-545 Warszawa (dalej jako: „Przedsiębiorca przekształcany”) w spółkę kapitałową działającą pod firmą STRZELCZYK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako „Spółka przekształcona”).

Dnia 1.09.2023 r. Spółka przekształcona została wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0001055409. Spółce zostały nadane nowe numery NIP: 7011162661 i REGON: 526266110.

Wskazujemy, że zgodnie z art. 5842 § 1 ksh Spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki Przedsiębiorcy przekształcanego. Tym samym Spółka przekształcona kontynuuje dotychczasową działalność prowadzoną przez Przedsiębiorcę przekształcanego. W szczególności Spółka przekształcona pozostaje stroną wszelkich umów zawartych przez Przedsiębiorcę przekształcanego.

Od 1.09.2023 r. obowiązują następujące dane Spółki przekształcanej:

STRZELCZYK Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
(dawniej: „BRACIA STRZELCZYK” WITOLD STRZELCZYK)
ul. Marszałkowska 58 lok. 11 i 12
00-545 Warszawa
KRS: 0001055409
NIP: 7011162661
REGON: 526266110

This will close in 0 seconds